Uudis

Ärimehed loovutasid sillakoridori linnale
02.07.07

Autor: Teet Roosaar

Pärnu linnavalitsus ja endise REVi territooriumi hoonestusõigust omav OÜ Rumer Arendus sõlmisid täna kokkuleppe, mille kohaselt saab linn kesklinna silla ehitamiseks maad ja ärimehed õiguse jõe äärde 17korruseline hoone püstitada.

Rohkem kui pool aastat kestnud läbirääkimiste tulemusena ostab linn Rumer Arenduselt 13 miljoni krooni eest 4135 ruutmeetri suuruse maatüki, et sinna sillakoridor rajada. Lisaks võõrandab linn ärimeestele tasuta endise REVi territooriumi ja nõustub sellele 17korruselise hoone ehitusega.

Linnapea Mart Viisitamme sõnade järgi soovis Rumer Arendus algul maatüki eest 40 miljonit krooni ja oli nõus hinda 35 miljonile langetama, kui 2050. aastani kehtiv hoonestusõigus omandiks muudetakse. Läbirääkimiste tulemusena sai 35 miljonist 13 miljonit, ühtlasi võib Rumer Arendus neile jääva 29 937 ruutmeetri suuruse maatüki hoonestada oma soovide kohaselt.

OÜ Rumer Arendus kuulub Port Artur Grupile, mille omanikud on Kaido Kruusoja ja Viljo Vetik. Ettevõtte asutasid endised REVi töötajad Raivo Pulk, Uno Kõresaar, Enn Prisko ja Maire Nigul, hoonestusõiguse leping sõlmiti 1999. aasta lõpus, kui Nigul oli abilinnapea.